Kostka brukowa

Kostka brukowa kolorów można projektować indywidualne
http://c3.staticflickr.com – źródło

Każdy z nas marzy o własnym domku, w którym będzie mógł czuć się bezpiecznie. Gdy chcemy swoje marzenia zrealizować, tworzymy projekt, wybieramy materiały, ekipę budowlaną. Stawiamy fundamenty i budujemy dom. Gdy jest już postawiony, ogradzamy go zazwyczaj ogrodzeniem murowanym z cegły, gdyż jest ono bardzo trwałe. Pozostaje nam tylko wykonanie podłoża wokół naszej posesji.

Kostka brukowa czy też kamień polny, niegdyś

http://c3.staticflickr.com – źródło

Zazwyczaj podjazd do domu droga do garażu wykonana jest z kostki brukowej.  Bruk jest trwały, łatwy do demontażu i naprawy. Kostka brukowa, służąca do układania nawierzchni posiada różny kształt i wielkość. Przez zastosowanie różnych kształtów i kolorów można projektować indywidualne i ciekawe rozwiązania nawierzchni pozwalające także na uzyskanie np. na parkingach wydzielenia dróg dojazdowych i miejsc postojowych dla pojazdów bez konieczności malowania pasów rozdzielających.

W zależności od rodzaju surowca rozróżniamy: kostkę kamienną; kostkę ceramiczną; kostkę betonową; czy też kamień polny, niegdyś stosowany zamiast kostki. Wybór jak widać jest stosunkowo duży. Kostka przede wszystkim chroni i jest bardzo trwała. Dobrze położona potrafi zabezpieczać nasz teren przez długie lata.

Wpis zawdzięczamy